banner

Zklamání je obrovské, únava ještě větší, smutní z Portorika Michal Křemen

Česká mužská reprezentace v basketbalu 3x3 o víkendu neúspěšně bojovala v Portoriku na kvalifikačním turnaji o světový šampionát. V konkurenci osmi týmů Češi drželi do poslední chvíle šanci na jedno ze tří postupových míst, nakonec ale skončili čtvrtí a na MS do Nizozemska se nepodívají.

 

„Zklamání je obrovské ještě o to víc při té únavě, kterou všichni cítíme. Hráči absolvovali během dvou dnů šest těžkých utkání v teplotách mezi 30 a 40 stupni a obrovské vlhkosti. Na tyto podmínky jsme se nemohli připravit, a hlavně týmy z Evropy měly s počasím velké potíže. Hráči nechali na hřišti všechno a bude jim trvat podle mě alespoň týden, než se dají dohromady,“ hodnotí ještě z místa akce reprezentační trenér Michal Kruk.

 

Český tým ve složení Ondřej Dygrýn, Roman Zachrla, Vladimír Sismilich a Michal Křemen prošel ze základní skupiny s jednou výhrou ze tří zápasů, když na porážku s Austrálií Češi zareagovali výhrou nad Rumunskem, aby pak podlehli domácím Portoričanům. Ve čtvrtfinále Češi svým nejlepším výkonem na turnaji přehráli Kanadu, pak je ale porážky s Francií a Austrálií odsunuly na konečné čtvrté místo.

 

„Šance na postup byla přes Francii, ale bohužel jsme měli na konci hluché místo v útoku, a naopak oni měli štěstí a trefili dost trojek. Druhý zápas s Austrálií se rozhodl tím, že nás soupeři rozstříleli z dálky. Zápas předtím nedali nic, proti nám všechno,“ neskrývá zklamání Michal Křemen.

 

Poslední dva klíčové zápasy měly velmi podobný průběh, když Češi dlouho vedli, v závěru jim ale došly síly a soupeři duely otočili. Důvod porážek je podle Křemena i Kruka jasný.

 

„Důvod, proč jsme nepostoupili byl podle mě v tom, že jsme hůře fyzicky vybavení,“ tvrdí Křemen a jeho trenér přisvědčuje.

 

„Klíčové zápasy měly velmi podobný průběh, kdy jsme cca do sedmé minuty drželi vedení, pak jsme dostali několik těžkých střel z dálky, které otočily skóre a my jsme se nedokázali zpátky chytit. V posledních minutách nám prostě dochází fyzická kondice, přestože jsme se tomu v přípravě hodně věnovali. Musíme se na to zaměřit, a ještě tvrději pracovat,“ říká zkušený kouč.

 

Do exotické destinace odjížděli Češi s ambicemi na postup, věděli ale, že je čeká velmi těžký úkol, což se potvrdilo.

 

„Můžeme být hrdí na to, jak jsme tu působili, ale na druhou stranu z šesti zápasů jsme vyhráli jen dva a týmy, co nás porazili, byli prostě lepší než my,“ konstatuje Kruk. 

 

„Turnaj hodnotím neutrálně z pohledu našeho účinkovaní. Ostudu jsme neudělali, ale šance na postup byla. Bohužel nám chybělo trochu štěstí. Myslím, že se na nás podepsala i ta komplikace s cestou do Portorika,“ vzpomíná Křemen na nepříjemný zážitek po cestě, kdy Češi kvůli poruše letadla zůstali v Paříži a měli tak o den méně času na aklimatizaci.  

 

I přesto, že se český tým nepodívá na světový šampionát, čeká basketbalisty olympijského sportu v červnu prestižní turnaj. 

 

„Ve stejném termínu jako MS se hrají Evropské hry v Minsku, což je pro nás obrovská výzva. Pokud budeme hrát takhle dobře a dokážeme to po celý zápas, tak bychom tam mohli uhrát velmi dobrý výsledek. Věřím, že náš dobrý výkon tady povzbudí i další hráče, abychom vytvořili silnou základnu 12-16 hráčů, která bude moci konkurovat na světové scéně,“ uzavírá Kruk.          

GENERÁLNÍ PARTNER 3x3

 
Chance

Chance
Sázková kancelář CHANCE se specializuje především na sázky na výsledky sportovních událostí. Nabízí kurzy na širokou škálu sportovních utkání od těch nejpopulárnějších až po ty méně tradiční.www.chance.cz

 

HLAVNÍ PARTNEŘI 3x3

     

GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER 3x3

 
Česká televize

Česká televize
Česká televize je jedinou českou veřejnoprávní televizní společností poskytující své vysílání na území Česka. V současnosti ČT vysílá čtyři celoplošné programy (ČT 1, ČT 2, ČT Sport a ČT 24).www.ceskatelevize.cz

 

PARTNEŘI 3x3

Kooperativa

Kooperativa
Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je druhou největší pojišťovnou na tuzemském trhu. Byla založena v roce 1991 jako první komerční pojišťovna na území bývalého Československa.www.coop.cz

Precol

Precol
PRECOL s.r.o. je ryze česká, převážně obchodní společnost, která se zabývá dodávkami sportovních povrchů na český a slovenský trh.www.precol.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI 3x3

TVCOM

TVCOM
TVCOM spolupracuje s největšími sportovními svazy v České republice a diváci tak mohou sledovat všechna utkání vybraných soutěží na internetu (basketbal, fotbal, volejbal, florbal atd.).www.tvcom.cz

Radiožurnál

Radiožurnál
Radiožurnál je moderní zpravodajsko-publicistická rozhlasová stanice. 24 hodin denně nabízí rychlý, kvalitní a komplexní informační servis o událostech doma i v zahraničí.www.rozhlas.cz

Basketmag.cz

Basketmag.cz
BASKET Magazín je jediným tištěným médiem, které je v Česku a na Slovensku zaměřeno na basketbal. Webový portál BASKETMAG.CZ nabízí denní informace ze světa basketbalu.www.basketmag.cz